poniedziałek, 12 września 2016

Book tour

Pałacyk za mostem   H. Kowalczuk

  Tytuł:  Pałacyk za mostem
  Imię i nazwisko    autora: Halina Kowalczuk   
  Wydawnictwo: Lucky
  Ilość stron: 304      Zaczynając czytać powieść miałam co do niej mieszane uczucia, ponieważ główną bohaterką jest pani doktor Elżbieta Wysocka. Nie lubię książek o medycynie. Jednak książkę czytałam dalej i nie żałuję. Akcja dzieje się w Ruczaju malutkiej gminie, w której wszyscy się znają. Bohaterowie jakby wyjęci z kultowego serialu Ranczo. Wójt, proboszcz, panowie z ławeczki popijający ,,Muńka", Matylda -miejscowa guślarka, żona wójta i jego zastępca oraz Tomasz weterynarz mieszkający w jednej części pałacyku. Do drugiej zaś wprowadza się doktor Elżbieta. To, że bohaterowie przypominali postacie z serialu sprawiło, że książkę czytałam dalej. Akcja powieści jednak odbiega od Rancza na całe szczęście, choć język bardzo podobny do serialowego. W powieści wzruszenie przeplata się z radością. Bardzo podobały mi się momenty, w których główni bohaterowie walczą ze swoimi fobiami. Ona boi się koni, a on pająków. Wzruszające zaś dla mnie były rozmowy z duchami....O tych rozmowach tylko tyle, bo nie chcę wszystkiego zdradzać.
W Dodam tylko tyle, że autorka interesuje się paranormalnymi sytuacjami i jej książki mogą okazać się całkiem nowe dla polskich odbiorców. Mnie się lektura podobała. Myślę, że gdyby powstała ekranizacja powieści film gościłby na ekranach tv w listopadzie, a lektura doskonała na każdą porę roku :-) Nie żałuję, że wzięłam udział w akcji.
Fajne cytaty:
1. ,,Widziała w serialu ,,Ranczo" konia wchodzącego do salonu jak do siebie"
2. ,,W jednej chwili można stracić kogoś, kto zawsze był obok nas, kogo mieliśmy na wyciągnięcie ręki. Dopiero gdy go tracimy zdajemy sobie sprawę ile był dla nas wart, zapamiętaj."
Serdecznie zachęcam do zajrzenia na blog Literacki świat Crysi Na blogu są bardzo interesujące wywiady, cykl muzyczne soboty, który bardzo lubię, a blog słynie też z konkursów i akcji Book Tour.
Zachęcam do wzięcia udziału również w moim konkursie. Szczegóły w poście Zdjęcie do jednego wiersza. 
Zdjęcia książki mojego wykonania. Mam nadzieję, że się podobają.
Krzyżówka dla tych co już przeczytali:

Dedykacja dla autorki w środku:

                             Nasze podpisy:
Jak widzicie książka miała się u mnie dobrze, a teraz już biegnie do następnej osoby....

2 komentarze:

  1. A ja lubię książki z medycyną w tle, więc chętnie przeczytam kiedyś tę powieść:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję za udział w mojej zabawie i za subiektywną opinię. Cieszę się, że mimo początkowych obaw ,,Pałacyk za mostem'' przypadł Ci do gustu.

    OdpowiedzUsuń

Theme by MIA